Chátrající areál Slezanu ve Starém Městě se proměňuje v Business park

Na lepší časy se blýská chátrající budově fabriky Slezan na okraji Starého Města a jejímu přilehlému okolí

Někdejší podnik s textilním zaměřením započal svoji slavnou éru v 60. letech minulého století, kdy zaměstnával stovky žen. Brány zavřel začátkem 21. století. V současnosti v jeho prostorách i na okolních 120 tisících metrech čtverečních pozemků vzniká příměstský areál Business park.

Nabízí k prodeji parcely pro výstavbu objektů pro konečné investory a také k dlouhodobému pronájmu multifunkční dvoupatrový objekt.

Atraktivitu areálu zvyšuje blízkost budoucí dálnice

„Areál brownfieldu byl podroben důkladnému environmentálnímu auditu, při kterém se potvrdila nezávadnost podloží po textilní výrobě. Nabízí stavební parcely k výstavbě skladovacích, logistických či výrobních prostor a disponuje unikátní dopravní dostupností a kvalitní infrastrukturou. S výhledem na právě dokončovaný úsek dálnice D55 se zájem o výstavbu v areálu výrazně zvyšuje,“ poznamenal zástupce investora Business parku Staré Město, společnosti REAL KREDIT a.s., Antonín Štěrba mladší.

Dálniční sjezd 51 Staré Město Jih se nachází v přímém sousedství Business parku a již letos zajistí rychlé napojení na dálnici D55. Jízda nákladním autem k nájezdu trvá pouhé tři minuty.

Příjezd do areálu je umožněn ze dvou nezávislých vjezdů – ze západní části a z východní části. Vjezdy budou vzájemně propojeny osvětlenou komunikací a chodníkem a zajistí komfortní obslužnost jednotlivých parcel.

„Tuto iniciativu v našem městě vnímáme velmi pozitivně. Rozsáhlý areál dlouhá léta chátral a nyní se zde snad začne něco dít. Nové investory a společnosti určitě v našem městě vřele uvítáme,“ nechal se slyšet starosta Starého Města Martin Zábranský.

Areál Business parku je dle územního plánu určený k využití jako plochy pro výrobu a skladování a je vhodný pro realizaci investičních záměrů pro investory v oborech jako je logistika, výroba a nebo skladování. Nachází se tam multifunkční průmyslová budova Jih, určená k dlouhodobému pronájmu.
Celkově budova čítá 8.642 m2 pronajímatelné plochy. Spolu s pozemkem a obslužnými plochami zabírá plochu 16.600 m2.
Investor nabízí k odprodeji i 13 zasíťovaných stavebních parcel o rozloze od 3.556 m2.

Zůstaňte v obraze: Přihlašte se k odběru aktualit

Zavoláme vám a vše zodpovíme

Zanechte nám vaše telefonní číslo. Zdarma vám zavoláme, představíme projekt, možnosti jeho využití a zodpovíme veškeré vaše dotazy.